Przedszkolaki w świecie bajek i baśni

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w dniach 15.11.2022 r. oraz 18.11.2022 r. w każdej grupie odbyły się: Dzień Ulubionej Książki oraz Quiz przedszkolny „Jaka to bajka”. Celem podjętych działań było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci jak również przekonanie dzieci, że czytanie może być przyjemnością. W ramach podjętych działań dzieci odgadywały zagadki o znanych bajkach, układały puzzle z postaciami bajkowymi, kolorowały wspólnie plakaty, wykonały zakładki do książek, przypomniały zasady korzystania z książek oraz rozwiązywały liczne zadania i rebusy.

Dzieci z radością wykonywały wszystkie zadania i cieszyły się z faktu pokazania swoich ulubionych książeczek kolegom i koleżankom w grupie.